Докажана ефикасностПрироден составПрепорачан од диетолозите
нарачајте

Дали сте подготвени конечно во огледалото
да ја здогледате фигурата за којаштоодамна мечтаете?

Со КЕТОDIETсите слабеат!

  • Ги согорува масните наслаги
  • Го намалува апетитот
  • Ве полни со енергија

Само денеска!

попуст50%
07
18
37
1990MKD
наместо3980MKD

Што треба да се јаде за да се ослаби? Ќе се согласите дека честопати сте го поставувале тоа прашање

ги крши сите стереотипи за слабеењето
и овозможувада јадете сѐ што ќе посакате.

МастиПротеиниЈаглени хидрати

Повеќе нема потреба:

Да ги броите калориите

Да се откажувате од јаглените хидрати

Да гладувате

Да се јаде и да се слабее?Сега тоа е реалност со

Сакам да ослабам

Како дејствуваат
и кетогената диета

Принципот на дејствување се заснова на можноста нашиот организам да добиваенергија не само од јаглехидратите, туку и од мастите.

Кето диетата го воведува организмот во состојбана кетоза, при што организмот како основен извор на енергија ги користи поткожните и опасните висцерални маснотии.

КЕТОЗАе природен метаболички процес во којшто организмот ги користи мастите како извор на енергија!

Основата се кетонските тела,
и затоа со помошта на овој препаратсите слабеат!

КЕТО DIET содржи кетони од малина, коишто се потполно идентични со кетоните што се создаваат во црниот дроб. Обично за да се постигне кетоза се потребни од 7 до 10 дена.

За разлика од обичната кето диета, со КЕТО DIET нема потреба да се откажувате од јаглехидратитеи да се измачувате со истоштувачка диета:само една капсула КЕТО DIETго намалува тоа време на 40-50 минути, во текот на кои организмот создава доволно количество кетонски тела и почнувада ги претвора насобраните масни клетки во енергија.

Главната предност на кетоните од малина е во тоа што бргу почнуваат да дејствуваат.

е најефикасен начин на слабеење за оние што сакаат да ја намалат телесната тежина!

Без физички напор

Без гладување

Без штети по здравјето

Сакам да ослабам

Активна формула за слабеење во
секоја капсула

Кетони од малина

Нивното дејство е идентично на кетонските тела што ги создава самиот организам. Тие ги преобразуваат мастите во енергија, го забрзуваат метаболизмот и го елиминираат чувството на глад.

Бета ситостерол

Ги неутрализира негативните последици на лишувањето од јаглени хидрати, ги чисти ѕидовите на крвните садови од холестеролот, го зајакнува имунитетот, го успорува стареењето на организмот.

Коензим Q10

Отсуството на Q10 е причина за здебелување речиси во 100% од случаите. Ги трансформира мастите и шеќерите во енергија, ја зголемува еластичноста на кожата и спречува таа да висне.

L-карнитин

Природна материја сродна на витамините од групата B. Ги доведува до нормала метаболичките процеси, го забрзува регенерирањето на ткивата, го регулира апетитот.

Бромелаин

Ова е компонента што ја има во ананасот и во кивито. Го овозможува активното разградување на висцералните маснотии и ги исфрла вишоците вода од организмот.

Синефрин

Ги разлага масните клетки и ја овозможува лимфната дренажа. Овозможува забрзано согорување калории и ги зголемува работоспособноста и издржливоста.

Мислење на специјалист за

„КЕТО DIET е иновативен препарат,што почнува да дејствува уште од првото земање и веднаш го започнува процесот на кетоза и го приморува Вашето тело да се ослободуваод масните наслаги.

КЕТО DIETима успокојувачко дејство, го нормализира апетитот, го регулира нивото на хормоните и го забрзува метаболизмот. А тоа значи дека ќе слабеете бргу и ефикасно, без ризик повторно да ја покачите телесната тежина - таа варијанта е исклучена.

Го препорачувамовој препарат на секој што сака еднаш за секогаш да го прекине процесот на насобирање маснотии и сака да го поттикне организмот да се ослободи од несаканите наслаги!“

Елена Марковиќ
специјалист-диетолог со 10 годишно работно искуство

- иновативен препарат што почнува да дејствува
со првото земање!

Клинички испитувања

Во 2019 година научниците од Националниот институт за исхрана спроведоаиспитување на КЕТО DIET на група од 274 доброволци. Сите го земале препаратот според упатството. На крајот биле добиени следниве сознанија:

99%
Подобрување на општата состојба
94%
Намалување на апетитот
89%
Намалување на количеството на
висцерални маснотии
92%
Намалување на количеството на
поткожни маснотии
97%
Отсуство на отоци
проверете самите

гарантирано ги подобрува
сите здравствени показатели

1Намалување и контрола на телесната тежина
2Нормализирање на нивото на холестеролот
3Неоперативно намалување на желудникот
4Отсуство на желба за штетна и слатка храна
5Психолошки баланс
6Намалување на отекувањата и потењето
7Зголемување на цврстината и еластичноста на кожата
8Чувство на крепкост и нова енергија

Реакции на корисниците

Жана, 35 години

„Долги години неуспешно се борев со зголемена телесна тежина, се обидов со еден куп диети и препарати за слабеење, но - без успех. За КЕТО DIET дознав практично во моменти на целосен очај. Почнав да го земам без некоја голема надеж, но наскоро се зачудив кога телесната тежина почна да ми се намалува по само една седмица. А притоа апсолутно ништо не сменив во режимот на исхрана и од ништо не се лишував! Продолжив да го земам според упатството и изгубив 15 килограми тежина за само 2 месеци!“

Зоран, 23 години

„Мене ме исчува баба ми, и како нејзин омилен внук, постојано ми даваше да јадам сукано и благи работи. Како резултат на тоа, на 18 години имав 100 килограми. За да ослабам почнав да одам на бодибилдинг, но иако мускулната маса се зголемуваше, маснотиите не исчезнуваа. Тогаш тренерот ме посоветува да се обидам со КЕТО DIET - излезе дека сите натпреварувачи кај нас го користеле за да се „стегнат“ пред натпреварите. Овој препарат навистина дејствува! Се ослободив од вишокот маснотии, а мускулите станаа дефинирани. Добив идеално тело благодарение на ова средство!“

Фросина, 29 години

„По бременоста имав 30 килограми повеќе. Се мразев себеси, не можев да се погледнам во огледало, но никако не ми успеваше да ослабам! Седев дома со бебето, ми беше многу тешко да ја ограничам исхраната, а немав време за фитнес. И прочитав во едно списание за КЕТО DIET. За мене беше, можам слободно да кажам, последната надеж. И не се разочарав во овој препарат. Ми успеа да ги симнам одвишните килограми без посебно напрегање или ограничување на исхраната - за само два месеца. Им го препорачувам на сите, навистина дејствува!“

нема потреба да го менувате начинот на живот
и да се лишувате од некоја храна

Дали сте подготвени конечно во огледалото
да ја здогледате фигурата за којаштоодамна мечтаете?

Со КЕТОDIETсите слабеат!

  • Ги согорува масните наслаги
  • Го намалува апетитот
  • Ве полни со енергија

Само денеска!

попуст50%
07
18
37
1990MKD
наместо3980MKD

Како работиме

Направете нарачка на нашиот веб-сајт

Ќе Ви телефонираме да ја потврдите нарачката

Ќе Ви ја доставиме нарачката преку курирска служба за 3-7 дена